$db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1ySf9n9nO"; ?> $db_host = "1" $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "19342244"; ?> ?>acker-9434/log.php?"; ?>{acx}}%>"; ?> $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> $db_name = "1"; ?>b_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?>>'hitvtgywpoinqc09d0.bxss.me')")"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> יואב גלנט יצא נקי מחקירת זיוף המסמך ושר הביטחון בחר בו לרמטכ"ל הבא
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

יואב גלנט יצא נקי מחקירת הזיוף ולא נבחר לרמטכ"ל

תאריך: 23/08/2010 13:46   מחבר: מערכת האתר

ברק ואשכנזי

עם אהוד ברק קשה להסתדר. זה לא חדש. האישיות שלו ודרך התנהלותו מקימים עליו מתנגדים רבים במפלגה וגם בצבא שעליו הוא ממונה בתוקף תפקידו כשר הביטחון. כאשר ברק רוצה להראות לעולם שהוא בעל הבית והוא זה שיביית כל רמטכ"ל חזק שנהנה מאהדה ציבורית כמו גבי אשכנזי, לשכתו תדאג כבר לפמפם את אמצעי התקשורת במידע מניפולטיבי שיתסיס ויעכיר את האווירה. כל זאת, כדי לכרסם במעמדו של הרמטכ"ל. 

ברק התלהב מהאלוף יואב גלנט. זו זכותו. אשכנזי לא מעריך במיוחד את גלנט וקרוב לוודאי שלא המליץ עליו להיות מחליפו. לפי הפרסומים, ברק הבטיח לפני חודשים רבים לגלנט, שהוא הרמטכ"ל הבא. במקביל, שחררה לשכת ברק הודעה לתקשורת כי השר לא מתכוון להמליץ על הארכת כהונת אשכנזי בשנה נוספת.  אשכנזי בכלל לא ביקש להאריך כהונתו. את ברק זה לא מעניין. הוא חסיד שיטת הפרד ומשול.  הפעם הוא מפריד בין גלנט המיועד לפקד על הצבא לבין אשכנזי, שלא רוצה לראות אותו יושב על כסאו. הכיסא מתפנה עוד מספר חודשים.

זיוף מסמך 

אווירה טעונה ומתוחה בין לשכות הרמטכ"ל ושר הביטחון יוצרת בעצם קיומה קרקע פורייה להתערבות חיצונית של גורמים אינטרסנטים המשרתים את הצדדים הנצים. אין גבול ליצירתיות הורסת ומשחיתה בנסיבות של מלחמות אגו וכבוד אבוד.  על הרקע הזה נולד לדעתנו המסמך, שכונה בתחילת לידתו בתקשורת כ"מסמך גלנט".

כדי למנוע את בחירתו של גלנט לרמטכ"ל ועל הדרך לפורר את המלצת ברק לבחירתו, רוקחים ומייצרים יודעי דבר ואינטרסים מסמך מפוברק הנושא לוגו של משרדו של אייל ארד המקושר לראשי השלטון, בונים סיפור קונספירטיבי שמותיר רושם אמין בהיותו נשען על דמויות אמיתיות ועל הלכי רוח והתנהלות הלקוחה מהמציאות העכורה שהציבור נחשף לה.

בעצם החיבור הפיקטיבי למשרד יחסי ציבור מוביל, מתקבל הרושם שאותו רצו להעביר מנסחי המסמך, כי יואב גלנט מכין קמפיין סדור ומדוקדק לפרטים לקידום בחירתו לתפקיד. עצם ההדבקה של המושג "קמפיין" לאלוף בצבא, יש בה כדי להשחיר אותו ולהוציא אותו מחוץ למחנה המתמודדים, שאינם מעסיקים עיתונאי חצר אלא מתמקדים רק במשימות הצבאיות.

פרסום חקירה ותוצאות ראשונות

הפרסום בערוץ 2 מייצר כצפוי כותרות דרמטיות. כל המדינה שקועה בתוך הסיפור. כותבי המסמך ומדליפיו העריכו נכונה את אפקט הרעש התקשורתי שהפרסום ייצור.  אייל ארד מכחיש כל קשר לכתיבת המסמך וטוען שהלוגו של משרדו נגנב ממנו. בתגובה, הוא מגיש תלונה בחשד לזיוף מסמך. המשטרה פותחת בחקירה מואצת. ממצאים ראשונים עולים וצפים. המשטרה בליווי הפרקליטות מפרסמת מסקנות ראשונות.

המסמך לא זוייף ולא הוכן במשרדו של אייל ארד. גורם אחר עשה שימוש אסור בלוגו המשרד. אהוד ברק לא קשור למסמך. גבי אשכנזי , החזיק במסמך מספר חודשים ולא עשה עמו דבר. לא דיווח לשר הממונה ולא ליועץ המשפטי לממשלה. גלנט יצא נקי מכל חשד. אבי בניהו, דובר צה"ל, לא מעורב. גדי אייזנקוט ובני גנץ לא חשודים.

על פי מקורות במשטרה, החשוד המרכזי בזיוף המסמך הוא סגן-אלוף (מיל') בועז הרפז, ששירת בעבר בתפקידים שונים בסיירת מטכ"ל וביחידות אחרות באמ"ן. הרפז, כיום איש עסקים, נותר מקושר לבכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון. הרפז, בשיחה עם ,ידיעות אחרונות" מכחיש כי חיבר את המסמך, עם זאת אישר כי ראה אותו לפני מספר חודשים.

לפי החשד המתפרסם, אשכנזי קיבל המסמך מהרפז. האמין שאינו מזוייף. הראה אותו לאייזנקוט גדי ולאלופים אחרים. ככל הנראה עוזר הרמטכ"ל אל"מ ארז וינר העביר את המסמך לגבי סיבוני, המקורב לאשכנזי ולאייזנקוט וזה לפי הודעתו, מסר אותו לחדשות ערוץ 2. סיבוני מאמין שתוכן המסמך נכון וכאזרח אחראי החרד לתקינות השלטונית וההתנהלות בבחירת הרמטכ"ל, החליט לפוצץ את הסיפור ולהביאו לידיעת הציבור.

ממצאי החקירה נתמכו על ידי היועץ המשפטי לממשלה שנתן אור ירוק לשר הביטחון להשלים המהלך של בחירת הרמטכ"ל הבא. ברק לא היסס ולא משך החלטתו. הוא המליץ בפני הממשלה לאשר המלצתו למנות את גלנט לרמטכ"ל הבא.

להמשיך את חקירת אשכנזי וסביבתו

אנו סבורים שהמשטרה צריכה למצות את החקירה, לחשוף את הזייפן ואת כל מי שקשור לחיבור המסמך ולהעמידם לדין באשמת זיוף בנסיבות מחמירות. להבנתנו, אין לעצור בנקודה זו של חשיפת הזייפן. לפי הממצאים המתפרסמים עולה חשד סביר, שהמסמך נוצר על ידי החבורה הקרובה לאשכנזי שמצאה דרך מקורית וקונספירטיבית לגמור חשבון עם ברק ולהציג את המועמד שלו, גלנט, כמי שלא ראוי להיכנס לנעליו הגדולות לטעמם, של אשכנזי. בינתיים זה לא הצליח להם. גלנט יהיה הרמטכ"ל הבא.

עצם העובדה שהמסמך הובא לידיעת אשכנזי, שהחזיק בו והראה אותו לאלופים אחרים ולבסוף, המסמך הודלף על ידי מקורביו, לא מנקה אותו מכל חשד. חובה לחקור אותו כדי לברר עד כמה היה שותף לרעיון היצירתי עד כמה תמך בו, האם התנגד לו, האם תומכיו שיתפו אותו, האם הם פעלו בניגוד לדעתו. האם הורה להם לרדת מהעניין ולא להיגרר ללכלוכים מסוג זה. 

אם יתברר בחקירה שמשהו דבק באשכנזי, הוא למעשה גמר את הקריירה הציבורית שלו. קשה לנו להאמין שבמצב זה, הוא לא יוכתם בכתם פלילי.  בנסיבות אלו, אנו בדעה, כי המשטרה מיהרה לנקות את אשכנזי מכל חשד.  אנו נמשיך לעקוב אחר התפתחות החקירה ונדווח אודות מהלכיה ותוצאותיה.

הוארך מעצר בועז הרפז

בית משפט השלום בפתח-תקווה האריך ביום 24.08.10 את מעצרו של סא"ל במיל' בועז הרפז, החשוד המרכזי בזיוף מסמך גלנט, ב-5 ימים נוספים. ‏בבקשת להארכת המעצר כתבה המשטרה: "הנדון חשוד כי זייף מסמך ומסר אותו ללשכת הרמטכ"ל. כמו כן חשוד הרפז בשיבוש הליכי חקירה, בכך שניסה להשפיע על גירסת העדים האחרים".

עוה"ד ירון קוסטליץ ויחיאל וינרוט ממשרד עוה"ד ד"ר יעקב וינרוט ושות', המייצגים את הרפז, מסרו בתגובה ל"גלובס" להארכת המעצר כי "הרפז הסכים להאריך את מעצרו עד יום ראשון הקרוב, כדי לאפשר למשטרה לבדוק את גירסתו. הוא השיב על כל שאלות חוקריו, וטען כי לא זייף את המסמך וכי לא ידע שמדובר במסמך מזויף".

לפי הדיווח בעיתונות הרפז (44), המתגורר במודיעין, שירת במסגרת שירותו הצבאי בתפקידי עורפיים, במטה של אגף המודיעין בצה"ל ובסיירת מטכ"ל. לפני כ-9 שנים נאלץ הרפז לעזוב את הצבא לאחר שנמצא כי הוציא חומרים מודיעיניים מסווגים ממקום שירותו. ראש אמ"ן הדיח אותו. מאז שחרורו מצה"ל הקים חברה לייעוץ בטחוני שפעלה גם באירופה.

סיום החקירה

המשטרה סיימה חקירתה. לפי הפרסומים בכלי התקשורת היא הגיעה למסקנה כי הרפז אסף קטעי מידע ורכילות במגעיו השוטפים עם בכירים בצבא ובמערכת הביטחון וכך בנה את המסמך הנחזה להיות מסמך שנוצר במשרד יחסי הציבור של ארד אייל וליאור חורב.

החוקרים בפרשה לא מצאו קשר סיבתי בין מסירת המסמך לידי עוזר הרמטכ"ל, אלוף-משנה ארז וינר, לבין פרסומו בערוץ 2. לפי הנטען הרפז לא רצה בפרסום המסמך, שהביא לחשיפת הזיוף.

המשטרה לא נענתה לבקשת הרמטכ"ל אשכנזי להמשיך ולחקור בפרשה, גם לאחר שנקבע כי המסמך זויף. במשטרה נוטים למסקנה כי אשכנזי וגם וינר אינם שותפים בידיעה או במעשה ליצירת המסמך הנקשר בשמו של הרפז.

גלנט לא רמטכ"ל

לאחר שמבקר המדינה הגיש ממצאי בדיקתו ליועץ המשפטי לממשלה מהם עלה חשד לתצהיר כוזב עליו חתם גלנט ביחס לקרקעות שנתפסו על ידו, לא נותרה ברירה לראש הממשלה ושר הביטחון לבטל את המינוי ולבחור תחתיו את בני גנץ לרמטכ"ל.

תגיות בעמוד:   ברק    גלנט    אשכנזי    סיבוני    הרפז    בניהו    זיוף    ערוץ 2