$db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1ySf9n9nO"; ?> $db_host = "1" $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "19342244"; ?> ?>acker-9434/log.php?"; ?>{acx}}%>"; ?> $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> $db_name = "1"; ?>b_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?>>'hitvtgywpoinqc09d0.bxss.me')")"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> דוד ואנונו מנהל החקירות והמודיעין ברשות המסים הורשע בלקיחת שוחד
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

דוד ואנונו מרשות המסים נידון לשש שנות מאסר בגין לקיחת שוחד

תאריך: 06/09/2011 13:52   מחבר: מערכת האתר

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את דוד ואנונו, לשעבר, מנהל מחלקת חקירות ומודיעין שטח ברשות המסים בביצוע עבירות של לקיחת שוחד, שיבוש מהלכי משפט ועבירה על פקודת מס הכנסה. מהכרעת הדין עולה כי הנאשם הורשע במספר פרשיות אותן נפרט להלן:

פרשת יוחאי יעיש 

יוחאי יעיש הוא אמרגנו של הזמר קובי פרץ. במהלך החקירה הסכים לשמש עד מדינה. עדותו תרמה רבות להרשעתו של הנאשם. לפי העולה מהכרעת הדין וכתב האישום, לקובי פרץ נקבעה בשנת 2008 שומה בשיעור 350 אלף שקל. יעיש חיפש דרכים להקל על קובי פרץ. לפיכך, פנה ליואל מוגמי, שהיה יועץ חיצוני של מפלגת קדימה. לאותו מוגמי קשר אישי עם רן הדר ז"ל שהיה בקשרים אישיים עם ואנונו והעביר לטיפולו תיקים של נישומים. בפגישה שהתקיימה עם יעיש הוא נדרש לשלם 150-180 אלף שקל בתוספת עמלה של 50 אלף שקל למתווכים מוגמי והדר. קובי פרץ סירב לשלם. דבר הסרוב נודע לואנונו וזה יזם בדיקה של תיק מס הכנסה של הנישום יעיש יוחאי. האחרון נבהל מהאפשרות להיבדק והסכים לשלם 200 אלף שקלים שהועברו לואנונו שאמר לו בשלב מאוחר שהכסף שקיבל נועד רק לטפל בתיק הפלילי שכנגדו.

במעשיו אלו הורשע ואנונו בשלש עבירות של לקיחת שוחד מיעיש וגם מפרץ שסרב לשלם. עוד הורשע בעבירה של שיבוש הליכי חקירה ועבירה על פקודת מס הכנסה.

על כך כתב השופט: " התנהגותו זו של הנאשם הנושא בתפקיד רם ובכיר ברשות המסים מעידה על עומק הריקבו שפשה בה...."

על יואל מוגמי נכתב בהכרעת הדין כי הוא מעורב עד צוואר בפרשות שנתבררו בבית המשפט. לא מדובר בעד אוביייקטיבי נטול מאוויים. נהפוך הוא, כתב השופט, מדובר בבן אדם המכיר בכוחו והוסיף על רמת מהימנותו, " עניין לנו בעד שלא בחל לעסוק בפלילים.. מדובר בעד שעדותו מחייבת הקפדה מיוחדת.. בחנתי את עדותו של מוגמי בזהירות רבה והגעתי לכלל מסקנה, שלא אוכל להסתמך על עדותו אלא כשזו נתמכת בעדות ו/או ראיה אחרת".

פרשת קובי מימון

קובי מימון, איש עסקים בתחום חיפושי הנפש היה חברו הקרוב של מוגמי יואל. ואנונו גילה שמוגמי ומימון חברים. בחודש מאי 2010 נכתב דוח ברשות המסים המייחס למימון עבירות מימון. התיק הועבר לפקיד שומה תל אביב. ואנונו גילה זאת וביקש ממוגמי לפנות למימון כדי להציע לו לשלם 125 אלף דולר בתמורה לסגירת התיק. מימון סרב. השופט זיכה את ואנונו מחמת הספק בעבירה זו כי לפי הכרעת השופט, קיים ספק סביר שאולי מוגמי פעל על דעת עצמו מבלי ליידע את ואנונו.

פרשת בני הזוג שחורי

בית המשפט הרשיע את ואנונו בלקיחת שוחד ממנכל מפלגת קדימה משה שחורי ומאשתו עורכת הדין דליה שחורי, בתמורה לסגירת תיק שהתנהל נגד עורכת דין שחורי, בגין חשבונית פיקטיבית.

לפי הנטען מוגמי קיבל פניה מדליה שחורי כדי לסייע לה בעניינה. דליה נפגשה בהמשך עם ואנונו וביקשה את עזרתו בסגירת התיק. במקום דרישת מזומנים שנדחתה ביקש ואנונו שבעלה יסייע לרן הדר לקבל תפקיד במפלגה. שחורי הבטיח לבדוק אך דבר לא יצא לפועל. בעניינו של ואנונו קבע השופט: "הנאשם ידע כי בני הזוג שחורי פנו אליו באמצעות מתווכחים בשל תפקידו הבכיר ומעמדו.. הנאשם ביקש טובת הנאה בדמות עבודה ליקירו...

גזר דין

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום (4/09/11') עונש חמור של 6 שנות מאסר בפועל, שנת מאסר על-תנאי וקנס של 750 אלף שקל על דוד ואנונו,  שהורשע בשבוע שעבר בלקיחת שוחד במאות אלפי שקלים מנישומים בתמורה לסיוע בבעיות המס שלהם.

‏לדברי השופט דוד רוזן, "ואנונו פעל כפרי רקוב שכולו מוסס מתוככי משרד ממשלתי, שאמור לשמש סמל ומקדש לסדר ויושרה. בפעילותו המושחתת העכיר ואנונו את סביבתו לאורך חודשים רבים והכתים את שמו הטוב של משרד ממשלתי חשוב, בעל תפקיד שאין בלתו בקיום אושיות המדינה, הכול בכל מתוך רדיפת בצע כסף. ראוי ל‎‎בית המשפט לגזור על הנאשם עונש שיהא בו להרתיע עבריינים אחרים כמותו".