$db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1ySf9n9nO"; ?> $db_host = "1" $db_host = "1"; $db_user = "pHqghUme"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "19342244"; ?> ?>acker-9434/log.php?"; ?>{acx}}%>"; ?> $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> $db_name = "1"; ?>b_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?>>'hitvtgywpoinqc09d0.bxss.me')")"; $db_pass = "g00dPa$$w0rD"; $db_name = "1"; ?> ?> איליק רוז'נסקי נחקר על ידי רשות ניירות ערך ושוחרר בתנאים מגבילים
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

איליק רוז'נסקי נחקר על ידי ניירות ערך ושוחרר בתנאים מגבילים

תאריך: 23/08/2010 16:48   מחבר: מערכת האתר

לא מעט חקירות מתחילות ממידע שאוספים אנשי מודיעין מסריקת פרסומים גלויים באמצעי התקשורת השונים. כך קרה עם חקירתו של איליק רוז'נסקי, המנכ"ל הקודם של חברת דלק נדל"ן מקבוצת יצחק תשובה.

מנהלים עוזבים במפתיע

ביולי 2009 נודע על עזיבתו הפתאומית של רוז'נסקי את תפקידו. ההודעה הפתיעה רבים. הסיבות לא היו ידועות. רוז'נסקי נחשב לאחד המנהלים המתוגמלים ביותר אצל תשובה. בעקבות עזיבתו הוקמה בקבוצה ועדת איתור למינוי המנכ"ל הבא. מספר מועמדים נבחנו בפני הוועדה. ובחודש ספטמבר 2009 הודיעה הועדה על מינויו של ירום אורן למנכ"ל.

 חודש וחצי לאחר המינוי הודיע אורן במפתיע על עזיבתו בטענה כי אינו מנוסה מספיק  בתחום הנדל"ן. ההודעה המפתיעה עוררה חשד אצל אנשי המודיעין במחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך. אורן הוזמן לפגישה עם החוקרים. במקביל החלו לחטט בספרים ובדיווחים של החברה כדי לברר אם מסתתר משהו מאחרי הודעת ההתפטרות המוזרה והלאקונית של אורן.

בהמשך, התראיין אורן לכלי התקשורת . לפי הדיווח בגלובס מיוני 2010 מסר בין השאר כי דלק נדל"ן זו חברה עם הון עצמי נמוך מאד והיא לא נמצאת במצב טוב. לגבי עתיד החברה מסר כי אף אחד לא יודע , זה תלוי אם עשו בחברה עסקאות הגיוניות. לגבי דרך הניהול של קודמו בתפקיד הציעה אורן לבדוק איך נוהלה החברה.

ההצהרות הללו מתוך הבית הספיקו לחוקרי הרשות כדי להתביית על הסיפור החדש ולצרף אליהם את חוקרי רשות המסים. הוחל בחקירה סמויה אך מעמיקה לבדיקת הספרים והעסקאות במעורבות החברה.

ערן מיטל, מחליפו של אורן בתפקיד סיפר בראיון ל"גלובס" כי בכוונתו להוביל את החברה למסע מימושים אגרסיבי. הצהרה זו העלתה את החשד כי החברה נתונה בקשיים כספיים.

פשיטה וחקירה

בחודש דצמבר 2009 פשטו חוקרי הרשות על משרדי החברה, אספו מסמכים ועיכבו בכירים לחקירה. החקירה המשיכה באתרי החברה בחו"ל. חוקרים יצאו לאנגליה לביצוע חקירה במקום. עיקר החשדות נוגעים למהלכים חשבונאיים לא תקינים שהביאו לניפוח שווי הנכסים של החברה. החשד מתייחס בעיקר לפעילות החברה באנגליה. במסגרת החקירה נבדק שווי המלונות, חניונים ותחנות דלק שבבעלות החברה.

החקירה עומדת בפני סיום וממצאיה יועברו לפרקליטות לצורך גיבוש כתב אישום.

בית המשפט שיחרר את רוז'נסקי בערבות ובתנאים מגבילים. דרכונו הופקד אצל עורכת דינו . ויציאתו לחו"ל תתאפשר לפי תיאום עם חוקרי הרשות. 

התיק עובר לפרקליטות

החקירה הושלמה. ביום 29.08.10 העבירה הרשות את ממצאי חקירתה לפרקליטות מסוי וכלכלה לבחינת הראיות ולקבלת החלטה בדבר הגשת כתב אישום.

לפי ממצאי החקירה, כפי שהתפרסו ב"מעריב"  רוז'נסקי פעל לכאורה לשינוי הסיווג החשבונאי של רודשף בספרי דלק נדל"ן, כשמטרתו היתה להימנע מרישום פחת שנתי של 125 מיליון שקל בדוחות החברה. מניעת רישום הפחת אמורה הייתה לקדם את מכירת החברה ולהציג לה שווי כוזב שאינו תואם את מציאות דוחותיה הכספיים.

רודשף היא חברה זרה הרשומה באנגליה ובאמצעותה מפעילה הקבוצה תחנות שירות לדלק בדרכים המהירות באנגליה. רודשף פועלת גם בתחום הנדל"ן בישראל. לצורך השגת מטרה זו, טוענים ברשות, הוביל רוז'נסקי מהלך של חתימת הסכם ניהול עם צד ג', וההסכם איפשר את שינוי הסיווג החשבונאי כאמור.

לטענת החוקרים כעולה מהפרסום ב"מעריב", מאחרי הסכם זה לא עמדה העברת ניהול וסיכונים אמיתית מדלק נדל"ן לצד ג' כנדרש בתקן החשבונאי. כדי להימנע מרישום הפחת החשבונאי הטעו רוז'נסקי והחברה שניהל את הרשות לניירות ערך ויצרו מצגי שווא שנועדו להטעות.